Курилова Юлія: Конкретизуйте, будь ласка, свою тезу "Нині в Україні спостерігається відродження усної народної творчості". Які періоди її стагнації можете назвати?
Дякую за запитання! Відомо, що фольклор виникає як реакція на події, які відбуваються в суспільстві, умови життя, проблеми людей, а, зважаючи на події останніх років та бурхливу реакцію на них у суспільстві, зокрема в Мережі, появу нових некласичних зразків колективної творчості, було зроблено такий висновок. Щодо періодизації сучасного фольклору, то це питання є дискусійним серед учених.
Дякую за питання! В.Є. Гусєв пише: «фольклором ми називаємо ту форму практично-духовної діяльності народних мас, котра за своєю природою об’єктивно являє собою образно-художнє відтворення дійсності та втілює ставлення до неї народу за допомогою образних засобів, що не потребують речовинного закріплення». У зв’язку з тим, що світ довкола нас дуже швидко змінюється (особливо в останні десятиліття), то змінєються і поняття фольклору. Варто було, мабуть, писати про постфольклор, який мав два попередні етапи (архаїчний та класичний), відповідно до класифікації Є. Мелетинського. Саме тому я наважився віднести до сучасного фольклору інтернет-мем, який часто не має автора та є художнім відтворенням довколишньої дійсності.
Дякую за відповідь, справді через трактування терміна "фольклор" за О.Потебнею, відразу виникає питання про те, яким чином інтернет-меми є УСНОЮ народною творчістю, адже вони скоріше є ВІЗУАЛЬНИМ виявом народної творчості. Тому дійсно краще було б посилатися на класифікацію іншого науковця в контексті Вашого дослідження.
Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, Ви цікавитеся тільки українським фольклором, чи, можливо, Вашу увагу привертають і фольклори інших народів? Якщо так, то яких саме? З повагою - Альона Манько
І вам також, добрго вечора. Дякую за питання. Крім українського фольклору, мене цікавить фольклор США. Їх народ вніс великий вклад в світову літературу. А найбільше мене торкнулася їх музика, велика частина якої є духовною за своєю природою. Що дає привід для подальшого вивчення їх фольклору.
Курилова Юлія: Конкретизуйте, будь ласка, свою тезу "Нині в Україні спостерігається відродження усної народної творчості". Які періоди її стагнації можете назвати?
ВідповістиВидалитиДякую за запитання! Відомо, що фольклор виникає як реакція на події, які відбуваються в суспільстві, умови життя, проблеми людей, а, зважаючи на події останніх років та бурхливу реакцію на них у суспільстві, зокрема в Мережі, появу нових некласичних зразків колективної творчості, було зроблено такий висновок. Щодо періодизації сучасного фольклору, то це питання є дискусійним серед учених.
ВидалитиДоброго ранку. Хочу подякувати за новизну висвітленої теми. Скажіть, на які чинники розвитку УНТ Ви орієнтувались, досліджуючи тему ?
ВідповістиВидалитиДякую за запитання. Я орієнтувався на мовну і загальнокультурну єдність, ментальність, спільність політичних проблем.
ВидалитиЧи не могли б Ви поділитися авторитетними джерелами, у яких мем-культуру вважають сучасним фольклором?
ВідповістиВидалитиДякую за питання! В.Є. Гусєв пише: «фольклором ми називаємо ту форму практично-духовної діяльності народних мас, котра за своєю природою об’єктивно являє собою образно-художнє відтворення дійсності та втілює ставлення до неї народу за допомогою образних засобів, що не потребують речовинного закріплення». У зв’язку з тим, що світ довкола нас дуже швидко змінюється (особливо в останні десятиліття), то змінєються і поняття фольклору. Варто було, мабуть, писати про постфольклор, який мав два попередні етапи (архаїчний та класичний), відповідно до класифікації Є. Мелетинського. Саме тому я наважився віднести до сучасного фольклору інтернет-мем, який часто не має автора та є художнім відтворенням довколишньої дійсності.
ВидалитиДякую за відповідь, справді через трактування терміна "фольклор" за О.Потебнею, відразу виникає питання про те, яким чином інтернет-меми є УСНОЮ народною творчістю, адже вони скоріше є ВІЗУАЛЬНИМ виявом народної творчості. Тому дійсно краще було б посилатися на класифікацію іншого науковця в контексті Вашого дослідження.
ВидалитиДякую, прийму це до уваги.
ВидалитиУспіхів Вам у подальших дослідженнях!
ВидалитиДоброго вечора! Скажіть, будь ласка, Ви цікавитеся тільки українським фольклором, чи, можливо, Вашу увагу привертають і фольклори інших народів? Якщо так, то яких саме?
ВідповістиВидалитиЗ повагою - Альона Манько
І вам також, добрго вечора. Дякую за питання. Крім українського фольклору, мене цікавить фольклор США. Їх народ вніс великий вклад в світову літературу. А найбільше мене торкнулася їх музика, велика частина якої є духовною за своєю природою. Що дає привід для подальшого вивчення їх фольклору.
ВидалитиДякую за відповідь! Згодна з Вами, успіхів у подальших студіюваннях українського та зарубіжного фольклору!
ВидалитиДуже цікава робота. Скажіть, будь ласка, чи плануєте Ви досліджувати текстовий фольклор на теренах Інтернет Мережі?
ВідповістиВидалити